ji_blog.jpg
Previous Next
Taf Letaf Blog.jpg

טף לטף - Ji Tap

By Ji Team | Testimonials | 0 Comments | 15 May, 2018

בבית הספר טף לטף ישנם 11 כיתות המיועדות לתלמידים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית ומטה. אנו רואים באמצעי הטכנולוגיה השונים פריצת דרך רבת משמעות לקידום הילדים בתחומים שונים – תקשורת, למידה, תעסוקה ופנאי. בית הספר מאובזר במכשור טכנולוגי מתקדם, ובאביזרי נגישות מסוגים רבים. לרשותינו עומדים מחשבים עם מערכת מיקוד מבט, אייפדים, מחשבי תקשורת, טאבלטים וחדר מחשבים מאובזר הכולל מקלדות מותאמות, מסכי מגע, עכברים מותאמים, מתגים ועוד. צוות בית הספר משתלם ומתמקצע באפשרויות הטכנולוגיות השונות, ונעשית הטמעה טכנולוגית יעילה וברוכה. לאפליקציית TAP JI ,ישנו חלק פעיל ורב משמעות בהטמעת הטכנולוגיה ושילובה בלמידה ובתעסוקה.

מידי חודש אנו יוצאים בפרוייקט הנקרא "מרכזייה דיגיטלית". על כל מורה בכיתה או מורה מקצועית לערוך משחק באפליקציית TAP JI בנושא חודשי בית ספרי ובהתאם למטרות הכיתה\המקצוע. כך נערכים סיפורים דיגיטליים מומחשים בשילוב תמונות ילדי הכיתה, משחקים דיגיטליים דידקטיים, ונוצר מאגר פעילויות למידה ומשחקי למידה ברמות השונות בבית הספר. ישנם סיפורים שמועלים לתוכנת "גריד" עבור ילדים המשתמשים במערכת מיקוד מבט. המשחקים עוברים ביקורת מקצועית דידקטית להבטחת תוצרים מושלמים. לאחר זמן ההגשה נערכת ישיבת צוות בה מוקרנים כל המשחקים שנערכו ב TAP JI על אפשרויותיו הרבות, ושיתוף כל המשחקים בכל האייפדים הקיימים בבית הספר כך נוצרת לנו מרכזייה דיגיטלית יעילה ומגוונת בתוך אפליקציית TAP JI. המשחקים באים לידי שימוש גם בשיעורי המחשבים ואנו נעזרים בהם לאימון ההקלדה והחשיבה. מורות בית הספר מדווחות על הגברת הקשב, המוטיבציה, שיתוף הפעולה והידע אצל התלמידים הודות למשחקי TAP JI המגוונים. כמו כן במסגרת קבוצות אייפדים הנערכות אחת לשבוע בכל כיתה, באה לידי שימוש האפליקציה הנהדרת והשימושית. תלמידים המסוגלים לשלוט באייפד מבחינה מוטורית וקוגניטיבית יוצרים מידי תקופה תמונה מרשימה באפליקציית TAP JI עם תמונות מתוך ערכות היצירה המכילות מגוון של תמונות ורקעים אסטטיים וברורים לעין בנושאים מגוונים מסביב למעגל השנה. באופן זה גם תלמידים בעלי קוגניציה נמוכה מסוגלים לערוך תמונה ולקבל תוצר מרשים ומושלם. כל התלמידים המשתמשים באפליקציה, ללא יוצא מן הכלל נהנים עד מאד מעשייה זו, כאן בא לידי ביטוי טעמם האישי, תוך פיתוח כישורי עיצוב בסיסיים. אופן השיתוף הנוח שמובנה באפליקציה מקל על הילדים לשתף את התמונה ישר מתוך תמונות האייפד לחברים, משפחה ובעיקר למזכירת בית הספר על מנת להדפיס. בערב פורים לדוגמא, יצרו התלמידים תמונה ובה כתובות המילים "פורים שמח". התמונה עוצבה על ידם בעזרת ערכות היצירה על פי טעמם האישי. בסיום העריכה, נכנסו לאפליקציית FOLDIFY ,הנותנת מגוון רחב של קיפולי נייר לעיצוב אישי. אפליצקציית FOLDIFY נפלאה, אך השימוש בה מסורבל ולא נגיש לילדים בעלי צרכים מיוחדים. אך בעזרת TAP JI פתרנו את הבעיה על ידי שייבאנו את התמונה הסגורה לאפליקציה. בחרנו באחת מהצורות ושלחנו להדפסה איכותית על נייר כרומו. התוצר היה משובב עין. כל ילד קיבל קופסא למשלוח מנות בצורה שבחר, ובעיצוב בלעדי שלו. אנו רואים באפליקצייה פוטנציאל אדיר לקידום למידה אצל הילדים, שיפור המוטוריקה, החדרת מושגים מסביב למעגל השנה ומתן כלי נפלא לתעסוקה עצמאית ברמה גבוהה עם תוצר מושלם.

 

Taf Letaf Blog

 

לאחרונה קיבלנו הדרכה מאת הגב' ענת גודמן, אשר חשפה אותנו בבהירות ובטוב טעם לאפשרויות רבות יותר ביצירת סביבה לימודית מותאמת עבור כל תלמיד בתוך אפליקציית TAP JI ,כך שלכל תלמיד מוקצות פעילויות ייחודיות המותאמות למטרות הלמידה הספציפיות שלו. תוך אפשרות מעקב של המורה על המשימות של התלמידים. הודות לכך אנו מעוניינים לשדרג את השימוש באפליקציה ולהפוך את השימוש בה לכלי מרכזי יעיל ומותאם.

בברכה ובהוקרה

ההנהלה, המורים והתלמידים בית ספר "מעלות דוד" טף לטף

Ji Team

Written by Ji Team

Jewish Interactive (Ji) uses educational technology to create accessible, affordable and engaging Jewish education for any child, anywhere.

Subscribe to our blog updates

Free Chanukah Toolkit
Download our free Chanukah toolkit - filled with ideas, information, games and activities to make Chanukah meaningful. 

Download it now! 

Chanukah_english

 

Recent Posts